Zprávy - Pojištění pro podnikatele
I letos se navzdory pokračující pandemii nemoci COVID-19 uskuteční tradiční celosvětová kampaň Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) Global Money Week (GMW). Iniciativa si klade za cíl zvyšovat finanční gramotnost dětí a mládeže, učit je principům hospodaření s penězi, seznamovat je se základními typy finančních produktů a inspirovat je k podnikání. Česká republika se stejně jako dalších 174 zemí světa připojí v týdnu od 22. do 28. března 2021.
Již dnes začíná finálové kolo Ceny veřejnosti Zlaté koruny, do něhož se probojovalo z nominačního kola 20 nejoblíbenějších finančních produktů. Který z nich se umístí na příčkách vítězů, může široká veřejnost ovlivnit hlasováním na webu www.zlatakoruna.info až do 25. dubna 2021. Vyberte i Vy svůj TOP produkt letošního roku!
Co vědí děti a teenageři o financích? Nakolik kvalitní je výuka finanční gramotnosti ve školách i v různých kurzech? To vše ukáže 10. ročník Soutěže Finanční gramotnost. Startuje 10. listopadu a zapojit by se do něj měly desítky tisíc žáků základních a středních škol. Ti nejlepší z nich se pak veřejnosti představí na jarním finálovém klání v budově České národní banky.
Hlasujte pro svůj nejoblíbenější finanční produkt!
Zlatá koruna přináší již od roku 2003 přehled nejlepších finančních produktů, a ani v 19. ročníku tomu nebude jinak. Téměř 400členná Finanční akademie opět zodpovědně určí výherce 11 spotřebitelských a 4 podnikatelských kategorií, navíc zvolí i Novinku roku. Své oblíbené produkty však může v soutěži podpořit i široká veřejnost – zapojením se do anket Cena veřejnosti a Cena podnikatelů na www.zlatakoruna.info. Hlasujte a soutěžte o zajímavé ceny!
Diskusní webový portál Peníze v roušce vytvořený ke zmírnění dopadů pandemie COVID-19 se stále těší velkému zájmu. Od svého vzniku v dubnu 2020 byly jeho prostřednictvím zodpovězeny stovky dotazů od veřejnosti. Akademici z Finanční akademie Zlaté koruny zodpovídající položené otázky tak soustavně pomáhají těm, kteří to skutečně potřebují.
Finanční gramotnost se v České republice v průběhu let mírně zlepšuje. Podle průzkumu ministerstva financí jsou ale Češi v tom, jak dokážou nakládat s vlastními penězi, rozumí finančním zákonitostem nebo se vyznají v nabídce produktů, ve srovnání s rozvinutými státy pouze v průměru. Je co zlepšovat. Například téměř šest z deseti českých domácností si nevytváří žádný rozpočet a nesleduje své příjmy a výdaje. To je přitom základ pro správné hospodaření. Co dalšího pomůže vašim financím vydat se správným směrem a stihnete to udělat za měsíc?
Vláda schválila návrhy opatření z Koncepce rozvoje kapitálového trhu v ČR na roky 2019 až 2023. Mezi nejvýznamnější novinky patří zavedení účtu dlouhodobých investic a alternativního účastnického fondu. Návrh dále přichází s opatřeními, která zvyšují ochranu investorů a posilují nástroje namířené proti podvodným dluhopisům.
Letošní 18. ročník Zlaté koruny poprvé nebyl vyhlášen na galavečeru, ale formou online včetně kategorie Akademik roku. Tato tradiční kategorie se letos dočkala výrazné změny v oblasti výběru jejího vítěze. Vzhledem k aktuální mimořádné koronavirové situaci byl zvolen akademik, který se nejvíce zapojil do pomoci lidem v rámci nového projektu Zlaté koruny Peníze v roušce. Gratulace náleží paní Michaele Knotkové!
- Meziroční nárůst počtu šetřených případů o více než 40 %
- Znovu meziroční růst průměrné hodnoty prokázaných podvodů
- Největší výskyt podvodů v pojištění aut a odpovědnosti
UNIQA pojišťovna odhalila za prvních šest měsíců letošního roku celkem 305 nových sporných pojistných událostí, v porovnání s rokem 2019 o 44 % více. Šetření s prokázáním podvodných aktivit bylo ve sledovaném období ukončeno u poloviny kauz. Celkově se chtěli „také klienti“ neoprávněně obohatit o částku vyšší než 14 milionů korun. Celková uchráněná částka meziročně klesla o necelých 14 % a potvrdila trend z loňska.