Stavební spoření

Diskutujte na téma stavební spoření.

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Tak jsem dostal dopis od RSTS, kde mi oznamují, že mi snižují úrok na 0,10 na základě paragrafu 5, odstavec 7 zákona 96/1993.

Buď to přijmu, a nebo si mohu založit smlouvu novou s úrokem 1%. Jinými slovy, buď velmi nízký úrok, a nebo začít znova, s uzamčením prostředků na 6 let.  Navíc mám zvýšenou cílovou částku na 500 000 Kč, a můj vklad zde této částky rozhodně nedosahuje, takže poplatek za navýšení cílové částky na tuto hodnotu vyletí komínem a kdybych si chtěl tuto cílovou částku na nové smlouvě zachovat, tak opět zaplatit poplateček.

Pokus dohodnout se, aby se změnil pouze úrok a ostatní parametry zůstaly zachovány - nelze, nenabízíme, kdepak.

Nevidím jinou možnost než smlouvu vypovědět a rozhlédnout se jinde. Nebo máte někdo nějakou radu či tip jak se vyhnout tomu zakládání nové smlouvy ? Poplatek za obdobnou smlouvu by byl 5000 Kč, což úrok 1% nezaplatí hezky dlouho.
 

A tento "produkt" získal stříbrnou korunu :)

Z textu není úplně jasné o jaký typ smlouvy jde, ale zažil jsem totéž. PO marném pokusu dohodnout se s RSTS jsem požádal o pomoc finančního arbitra (na jeho webu je popsán požadovaný postup) a hle, minulý týden mi RSTS napsala, že mám dopis z ledna považovat za bezpředmětný a že smlouva platí v původním znění a na webu jsem se přesvědčil, že je moje smlouva opravdu převedena na původního znění. Dopis je samozřejmě bez omluvy za pokus připravit mne o peníze, Tak se nedejte.

mik 

Prosím o radu, jak postupovat.U Modré pyramidy jsem měla smlouvu s č.1 od r.99.V r.04 mně byly peníze poslány na účet,ale smlova č. 2 byla od r.02 bez státní podpory s tím, že od 1.1.05 mohu na ni žádat státní podporu.Manžel zemřel v r.03 a jeho smlouvu u Lišky jsem ještě v roce 03(září) převzala.Byla jsem tehdy ujištěna, že mi bude každý rok připsána stát.podpora na obě smlouvy po 4500,-Kč,kdy jsem na obě smlouvy dávala po 1500,-Kč.Modré pyramidě jsem věřila,ale až nyní mi bylo řečeno, že mám nárok na jednu stát.podporu, protože jsou obě na mé rodné číslo a smlouva u Lišky byla založena dříve.
Děkuji za pomoc!

Dobrý den,
státní podpora na Stavební spoření se vztahuje v jednom roce pouze na jedno rodné číslo. Není tedy možné mít 2 smlouvy na Vaše rodné číslo a čerpat 2 státní podpory.

Mám smlouvu z r.l999 u Lišky. Mohu spořit do výše cílové částky a úrokové zvýhodnění /nečerpala jsem úvěr/ dostanu navíc nebo musím počítat do výše cílové částky i úrokové zvýhodnění? Myslím, že dle obchodních podmínek z té doby bych ho měla dostat navíc.

V případě výpovědi smlouvy o stavebním spoření vyplácí ČMSS naspořenou částku plus úrokový bonus, i když tím dochází k překročení sjednané cílové částky.

Mám smlouvu z tohoto roku u LIŠKY Dle zástupce v našem městě mohu na této smlouvě spořit jen do výše 80% CČ, jinak prý min. financí odejme státní podporu. Nikde jsem o tom neslyšela,je to něco nového. Nevím, zda jen straší nebo je to pravda. Děkuji moc

Věcnému řešení otázky, na kterou upozornil dotaz Vaší čtenářky a současně naší klientky, by prospělo, kdybychom měli k dispozici bližší identifikaci v dotazu zmiňovaného obchodního zástupce naší spořitelny. Klient ČMSS totiž může spořit až do výše cílové částky.

Dojde-li k přespoření cílové částky u smlouvy o stavebním spoření, pro niž platí starší Všeobecné obchodní podmínky, smlouva končí z důvodu splnění závazků z obou stran a klientovi jsou vyplaceny naspořené prostředky.
U smluv zaniklých ve vázací lhůtě dochází ke ztrátě nároku na státní podporu a dosud připsaná státní podpora se vrací na Ministerstvo financí.
Dojde-li k přespoření cílové částky u smlouvy o stavebním spoření, pro niž platí novější Všeobecné obchodní podmínky, upozorní ČMSS klienta na situaci dopisem a vyzve jej ke zvýšení cílové částky. Pokud klient nereaguje, přistoupí v souladu s Všeobecnými obchodními podmínkami ke zvýšení ČMSS, přičemž cílová částka smlouvy se zvýší o 20 000 Kč nad aktuální zůstatek vkladového účtu.

jaká je nejnižší částka vkladu

Na tuto otázku neexistuje obecná odpověď, protože každá banka si určuje výši minimálního vkladu odlišně, někdy je to 100 Kč, někdy 200 Kč, u některé může být tato částka vyšší. Odlišnosti jsou dále podle toho, o jaký druh vkladu se jedná, např. běžný účet, spořicí účet, termínovaný vklad, obdobně je tomu i u stavebního spoření, kdy každá stavební spořitelna má svoji odlišnou úpravu. Je tedy třeba směřovat dotaz vždy ke konkrétnímu účtu či finančnímu produktu. Konkrétní údaj o minimálním vkladu lze u řady produktů, které jsou v současné době na trhu, zjistit na www.zlatakoruna.info v rubrikách účty a stavební spoření.

Datum posledního příspěvku:
19. března 2010 - 12:32
Počet příspěvků:
8
Počet témat:
1
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.
TémaOdpovědíPoslední příspěvek
Stavební spoření - Archiv 8 19. března 2010 - 12:32