« Zpět
Podle PČS až polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc
Polovina dětí se vůbec nevěnuje nějaké sportovní aktivitě, denně sportuje jen každé třinácté dítě. Přesto je rodiče nejčastěji pojistí pro případ úrazu a jeho případným trvalým následkům. Na pojištění vážné nemoci Češi pamatují jen u každého druhého dítěte. Při výpadku příjmu z důvodu péče o dítě se spíš než na životní pojištění spoléháme na partnera a stát. Překvapivé závěry přinesl on-line výzkum, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.
„Pro zdravý vývoj dítěte je pohyb velmi důležitý. Fakt, že se sportování vůbec nevěnuje polovina dětí, je zarážející. Paradoxně se i takové děti pojišťují hlavně na úrazy,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Závažnější jsou ale dlouhodobé nemoci, toto pojištění rodiče podceňují. Pětina z nich ani nepřemýšlela nad tím, kdo by jim dorovnal příjem ve chvíli, kdy by se museli starat o vážně nemocné dítě.“
Děti se vůbec nevěnují sportu. Několikrát týdně sportuje jen každé páté dítě. Do sportovních aktivit dětí jsme přitom ochotni investovat i 2 000 Kč ročně, tedy tolik, co do životní pojistky. Češi své potomky nejčastěji pojišťují pro případ úrazu a z obavy z jeho trvalých následků. Úrazové pojištění patří, spolu se stavebním spořením, k nejčastějším produktům, které pro děti sjednáváme. Každý čtvrtý rodič má dítě pojištěné na své smlouvě životního pojištění.
Výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos pomocí on-line výzkumu na 1 017 respondentech ve věku 18 až 65 let.
Diskuse
Vložte svůj dotaz