« Zpět
Jedete lyžovat do ciziny bez cestovního pojištění? Za léčebné výlohy po úrazu zaplatíte až miliony
Chystáte se za lyžovačkou do některé z vyhlášených zahraničních destinací? Pak nezapomeňte na odpovídající cestovní pojištění. V opačném případě riskujete, že můžete platit až milionové léčebné výlohy, pokud se vám na horách přihodí úraz spojený se zásahem záchranářů a lékařů. Nemluvě o nákladech za hospitalizaci i možný převoz do vlasti. Obrovské finanční břemeno vás čeká také v případě, kdy způsobíte škodu na zdraví někomu jinému.
Stokorunová investice do pojištění kryje rizika za miliony
„Mnozí lidé spoléhají jen na Evropský průkaz zdravotního pojištění, což je velmi riskantní. Řada úrazů v zahraničí si žádá výjezd horské služby, která musí mnohdy pracovat v nedostupném terénu, případy jsou nezřídka spojené i se zásahem vrtulníku. To vše s sebou přináší nemalé finanční náklady, které nejsou plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Doplatky se tak mohou vyšplhat až na miliony korun. Když uvážíme, že týdenní cestovní pojištění vyjde na několik set korun, jde o zanedbatelnou investici, která umí vyřešit opravdu závažné problémy,“ říká Josef Moravec, obchodní ředitel Slavia pojišťovny.
Proč nestačí povinné zdravotní pojištění
Evropský průkaz zdravotního pojištění má i další limity. „Pokud se vám na horách stane úraz, můžete sice uplatnit nárok na základní zdravotní péči, ale pouze ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Nikdy nemáte jistotu, že se v blízkosti vašeho lyžařského areálu takové zařízení nachází. Úrazy bývají navíc často spojeny s nákupem léků na předpis, za které můžete v zemích Evropské unie zbytečně doplácet až několika tisícové částky,“ upozorňuje obchodní ředitel Slavia pojišťovny.
Na co pamatujte při sjednávání cestovního pojištění
Cestovní pojištění v základu kryje pojištění léčebných výloh v důsledku ambulantního ošetření úrazu, výdajů za léky a hospitalizaci (zahrnuje také zdravotnický transport, zásahy horské služby, repatriaci, non-stop asistenční služby). „Při sjednávání smlouvy pamatujte na limit pojistného plnění, který by se měl pohybovat v rozmezí 1,5 až 2 milionů korun. Ověřte si rovněž, zda daná varianta cestovního pojištění kryje vámi plánované sportovní aktivity. K cestovnímu pojištění je vhodné přikoupit pojištění odpovědnosti za škody. Vyhnete se tak například riziku, že budete nést obrovské finanční břímě, pokud způsobíte na sjezdovce jinému lyžaři škodu na zdraví s trvalými následky,“ uzavírá Radek Václavík, tiskový mluvčí Slavia pojišťovny.
Diskuse
Vložte svůj dotaz