Jak vybrat to nejvýhodnější povinné ručení? Kalkulačka vám dá jasnou odpověď!
Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, musí mít dle platné legislativy uzavřené každý vlastník či spoluvlastník vozidla brázdícího české pozemní komunikace. Pokud byste tuto povinnost neakceptovali, riskujete pokutu, která nepatří zrovna k nejnižším. Ještě nedávno platilo, že povinné ručení patřilo k nejpřehlednějším produktům na našem trhu. Nabízela jej pouze hrstka pojišťoven, které obvykle nastavily tři druhy tarifů, z nichž si vybral jak řidič-začátečník, tak i zkušený matador.
Dvakrát porovnávej, jednou vybírej!
Dnes již povinné ručení nabízí nespočet subjektů a zorientovat se v něm není zrovna nejjednodušší. Různé sazby, výhody, ale také bonusy či pojistné limity nás nutí hledat informace i to nejvýhodnější pojištění, za které nebudeme platit více, než je nezbytně nutné. Jasno v tom, která z pojišťoven nabízí nejvýhodnější produkt, může učinit tato kalkulačka. Stačí pouze několik málo minut a ihned víte, jaká pojišťovna si zaslouží vaši pozornost. Na následujících řádcích, vám prozradíme, jak na to!
Proč využít praktické kalkulačky?
- Během několika minut znáte ceny povinného ručení u všech pojišťoven na trhu
- Okamžitě získáte přehled o jednotlivých produktech, výhodách i limitech
- Můžete si vybrat to nejlevnější či nejvýhodnější povinné ručení
- Srovnání je zcela nezávazné
- Nemusíte nikam chodit ani volat, všechny informace zjistíte online
Část č. 1: Údaje o vozidle
V první části je potřeba vyplnit nezbytné údaje o vozidle, od kterých se odvíjí cena povinného ručení, ale i výhody, které můžete u dané pojišťovny čerpat.
- Objem v ccm: V malém technickém průkazu obvykle naleznete údaj označený jako „Zdvihový objem [cm3]“. Číslo z něj (bez mezery) vepíšete do této kolonky.
- Užití vozidla: V této kolonce si můžete vybrat jeden ze sedmi účelů využití. Nejlevnější je povinné ručení pro automobily sloužící k osobnímu užití. Pokud vlastníte vozidlo taxislužby, za povinné ručení si pochopitelně připlatíte.
- Výkon motoru v kW: Také tento údaj naleznete v malém technickém průkazu, kde je obvykle označen pojmem „P.2. Max. výkon [kW]“. Číslo bez mezery opět přepíšete do související kolonky.
- Celková hmotnost v kg: V technickém průkazu uváděna jako „Největší technicky přípustná (povolená) hmotnost vozidla“. I zde platí, že čím těžší vozidlo, tím vyšší bude výsledná cena pojistky.
- Rok výroby vozidla: Vyberte odpovídající rok z rozevíracího seznamu.
- Výrobce vozidla: I zde naleznete nabídku výrobců, z níž vyberete odpovídající položku.
Část č. 2: Údaje o pojistníkovi
Nezbytně nutné jsou také údaje o pojistníkovi. I ty totiž mohou ovlivnit výslednou cenu pojistky.
- Věk vlastníka: Vyplňte skutečný věk. Mladší a méně zkušení řidiči si bohužel za povinné ručení připlatí.
- Počet měsíců pojištění (bonus): Zde vyplníte délku trvání předchozího pojištění, kterou následně budete moci doložit odpovídajícím dokladem.
- Počet pojistných událostí: Do této kolonky vepište skutečný počet zaviněných pojistných událostí, které jste měli v průběhu předchozích pojištění.
Jako poslední zaškrtněte, zda jste lékařem, svobodnou osobou nebo ZTP. Pokud se na vás ani jedna z uvedených podmínek nevztahuje, nezatrhávejte žádnou.
Část č. 3: Kontaktní údaje
V poslední části kalkulačky vyplníte své osobní a kontaktní údaje, na základě kterých vás budeme v případě zájmu moci kontaktovat s tou nejvýhodnější nabídkou. Poté již stačí pouze kliknout na tlačítko „Porovnat nejvýhodnější nabídky“ a vybrat si z nabídek tu nejlepší, která vám bude nejvíce vyhovovat.
Diskuse
Vložte svůj dotaz