« Zpět

Letní turistická sezóna letos v Allianz odhalila nový trend – pojistné události dovolenkářů z lodí a jacht

| 14. října 2013 - 13:33 | Zprávy

Počet pojistných událostí, které nahlásili klienti Allianz ze svých zahraničních cest, se oproti loňskému roku zásadně nezvýšil. Letošní léto však pokračovalo v loňském trendu, a tím byl další nárůst cen za ošetření našich pacientů. Průměrné plnění za banální ambulantní ošetření překročilo 6 tisíc Kč,
za hospitalizaci pak přesáhlo 55 tisíc Kč. Výjimkou však nebyly ani několikanásobně vyšší úhrady u vážnějších onemocnění. Mezi nejnákladnější země patřily opět Egypt se sítí předražených soukromých klinik, neúměrně nákladná ošetření také vykazovali klienti z Turecka a Itálie.

Mezi nejčastější destinace, ze kterých v uplynulých měsících klienti hlásili zdravotní problémy, patřily v červnu a červenci znovu Egypt - počet zažívacích onemocnění se oproti loňskému roku znovu zvýšil, v srpnu se pak na prvním místě objevilo Bulharsko - tedy v době, kdy cestovní kanceláře zrušily své zájezdy do Egypta. Na dalších příčkách se opakovaly v uplynulých třech měsících kromě již dvou zmiňovaných destinací také Turecko, Řecko a Chorvatsko.
 
I nadále neklesají počty nemoci a úrazy kojenců a batolat -  ze zmíněné stovky jejich nemocí a úrazů bylo dokonce 57 dětí do 1 roku, zbývajících 43 od jednoho do dvou let. Mezi nejčastějšími diagnózami u těchto malých dětí figurovaly vysoké teploty, kašel, rýma a nachlazení – s těmi se potýkala plná polovina malých cestovatelů, v 15 případech byli rodiče nuceni vyhledat lékaře kvůli střevním potížím, dále to v 10 případech byly kožní problémy či štípnutí hmyzem doprovázené alergiemi a stejný počet byl i úrazů. O zbytek případů se podělily záněty očí, uší a dýchací potíže. Nejvíce stonajících dětí do 2 let bylo hlášeno z Chorvatska a Turecka - po 13, na dalších místech byly Bulharsko - 12, Španělsko – 10, Řecko - 9 a Egypt - 8. Po dvou až čtyřech případech pak hlásily například Rakousko, USA, Rusko, Itálie, Německo, Francie a Slovensko.
 
Letos Allianz pojišťovna zaregistrovala i další události, které souvisejí se změnou cestovatelských návyků - klienti častěji tráví své dovolené na lodích a jachtách. "Likvidovali jsme "utopení" osobních věcí, počítače, tabletu a další elektroniky klienta, který "havaroval" s jachtou v Chorvatsku, dalšímu muži zase po ukotvení u břehu pod skálou spadl na hlavu kámen, který se z ní uvolnil," připomíná některé události Jaroslava Kratochvílová z produktového oddělení Allianz.
 
Nejběžnější komunikace asistenční služby Allianz s pacienty se děje prostřednictvím telefonických hovorů. Jen pro ilustraci - průměrná doba přijetí hovoru klienta asistenční službou nepřesáhla ani v exponované letní době 6-7 vteřin. "S některými pacienty se však telefonovat nedalo - například s jedním hospitalizovaným klientem musela operátorka asistenční služby komunikovat pouze pomocí textových zpráv, protože měl dýchací masku. "Bohužel letošní léto přineslo i několik opravdu těžkých úrazů - komplikované zlomeniny, vážný úraz oka, natržení sleziny po pádu z výšky a také dvě stále ještě nevyjasněná úmrtí s následnou repatriací v Egyptě," uzavírá Jaroslava Kratochvílová.

 

Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.