« Zpět

Allianz pojišťovna má v životním pojištění kryté i riziko klíšťové encefalitidy

| 24. června 2014 - 8:00 | Zprávy | Neživotní pojištění

Klíšťová encefalitida, která postihuje centrální nervový systém, je i jednou z diagnóz, kterou lze u Allianz pojišťovny ochránit pojištěním závažných onemocnění. Podle statistik Allianz za poslední tři roky hlásily encefalitidu z pojištění závažných chorob desítky nemocných a jejich počet každoročně stoupá. Infikované klíště může vyřadit člověka ze zaměstnání i na několik měsíců. Státní zdravotní pojištění neposkytuje lidem žádné odškodnění za změnu životního standardu a za případné finanční ztráty. Každý čtvrtý případ encefalitidy přitom způsobuje dlouhodobé zdravotní těžkosti a často i závažné trvalé následky. Komerční pojištění je možné považovat za jakýsi doplněk státního zdravotního pojištění.

„Průměrná doba hospitalizace našich pacientů je 16 dní, ale výjimkou nejsou ani pobyty v nemocnici přesahující měsíc,“ uvádí Hana Páleníková, vedoucí likvidace pojistných událostí osob Allianz pojišťovny. Mnohem delší však je pracovní neschopnost nemocných, která se pohybuje od šesti týdnů až do čtyř, pěti měsíců. „Peníze z pojištění mohou sloužit k nadstandardní léčbě a dokáží poskytnout až stoprocentní náhradu za výpadek příjmu v době nemoci, což má i pozitivní vliv na psychický stav pacienta,“ doplňuje Páleníková.
 
Člověk, který se rozhoduje, že si uzavře životní pojištění, by měl mít ochráněna tři základní rizika – pokud je na něm finančně závislá rodina, pak jednoznačně smrt, dále dlouhodobý výpadek příjmu, tedy pojištění invalidity a v neposlední řadě i krátkodobější finanční krytí – pojištění pracovní neschopnosti. „Při plnění z těchto připojištění je pak lhostejné, co pracovní neschopnost, nebo invaliditu způsobilo, zda se pojištěný zranil v práci, nebo za volantem, onemocněl rakovinou, postihla ho cévní mozková příhoda, nebo kouslo klíště,“ vysvětluje Martin Podávka, vedoucí inovací životního pojištění Allianz.
 
Klíšťová encefalitida je akutní horečnaté onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Projevuje se bolestmi hlavy, horečkou, slabostí až po typické příznaky zápalu mozkových blan.  Způsobuje ji virus, který nejčastěji přenáší klíště obecné (Ixodes ricinus). Uvádí se, že pro klíšťata jsou nejvhodnější podmínky ve smíšených jehličnatých a listnatých lesích v nadmořské výšce kolem 600 – 800 metrů, ale již dávno nejsou tyto lokality jejich jediným domovem. Klíšťata se vyskytují v travnatých porostech, ale i v parcích větších měst, kam je z volné přírody mohli přenést ptáci, toulaví psi, či kočky. Nakazit se je možné prakticky kdekoliv, i když někde je pravděpodobnost častější, v České republice je známo minimálně deset endemických ohnisek klíšťové encefalitidy. Sezóna klíšťat začíná v dubnu a trvá až do konce října, případně přetrvává do prvních mrazíků, nejintenzivnější je však v právě nyní, v létě.
Vyměňte si vaše zkušenosti v oblasti finančních produktů.

Diskuse

Vložte svůj dotaz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.